środa, Styczeń 31, 2018, 08:55 | Brak komentarzy »

1)  Nasza szkolna biblioteka wzbogaciła się o drewniany teatrzyk KAMISHIBAI wraz z bajkami. Będzie on stanowił wspaniałą pomoc dydaktyczną przy promowaniu czytelnictwa wśród dzieci, zwłaszcza tych najmłodszych. Kamishibai to inaczej „papierowy teatr” lub „teatr narracji” czy też „teatr obrazkowy”. W drewnianej konstrukcji umieszczone są pięknie ilustrowane karty wraz z tekstem zamieszczonym na odwrocie. Gdy narrator odczytuje tekst i kolejno odkłada karty, przed widownią pojawiają się następne ilustracje utrzymujące zainteresowanie w aurze niezwykłości i magii. Podczas prezentowania papierowych „slajdów” przeżywamy prawdziwe teatralne doświadczenie.Mamy nadzieję, że Kamishibai zmieni niejedno spotkanie w magiczną chwilę.

zd1

zd1


2)  Od 12 do 25 lutego w SP 15 trwać będą półkolonie dla uczniów naszej placówki. Zwyczajem już jest, że RR udziela wsparcia finansowego organizatorom wypoczynku. Chcemy jak najbardziej uatrakcyjnić pobyt dzieciom na półkoloniach zimowych.


3)  W związku z udziałem naszej szkoły w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego FOX oraz w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym KANKUR 2018  sfinansowaliśmy koszty tych konkursów dla prawie 100 uczniów biorących udział w rywalizacji.


4)  Ufundowaliśmy  „słodkie nagrody” dla uczniów klas integracyjnych IV-VI biorących udział w Szkolnym Turnieju BOCCIA.

cukierki1

cukierki2

 

 


Piątek, Grudzień 22, 2017, 12:28 | Brak komentarzy »

życzenia


Piątek, Grudzień 22, 2017, 12:19 | Brak komentarzy »

1)  ZE WZGLĘDU NA LICZNE PROŚBY WYDŁUŻAMY TERMIN  DOBROWOLNYCH WPŁAT NA RADĘ RODZICÓW-  DO KOŃCA PIERWSZEGO SEMESTRU tj. do 12 lutego 2018r.

2)  Serdecznie DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy wzięli udział w ŚWIĄTECZNYM KIERMASZU BOMBEK I OZDÓB. Cały dochód przeznaczony zostanie na zakup farb potrzebnych do wymalowania gier korytarzowych w naszej szkole. Gry będziemy tworzyć w ferie zimowe.

jar1

jar2

jar3


3)  Dofinansowaliśmy dwa  konkursy o tematyce bożonarodzeniowej nagradzając zwycięzców i wyróżnionych nagrodami.

OZDOBA ŚWIĄTECZNA

jar4


SZOPKA BOŻONARODZENIOWA

jar5


4)  Sfinansowaliśmy zakup nagród w konkursie  ,,Najpiękniejsza kartka świąteczna”

zd3

 

zd4 


Czwartek, Grudzień 7, 2017, 09:45 | Brak komentarzy »

Idą, idą święta…

Dziś w naszej szkole pojawiło się piękne bożonarodzeniowe drzewko. W tym roku nie tylko zajęliśmy się kupnem choinki, ale także całą zimowo-świąteczną dekoracją. Mamy nadzieję, że tym samym wprowadziliśmy wszystkich w magiczną i radosną atmosferę świąt.

Przypominamy również o zbliżającym się SZKOLNYM KIERMASZU ŚWIĄTECZNYM, który odbędzie się 19 grudnia w godz. od 8.00 do 15.30.

choinka

ozdoby

choinka 1


Poniedziałek, Listopad 27, 2017, 10:08 | 1 Komentarz »

1.  W  tym roku szkolnym Radzie Rodziców udało się znaleźć Darczyńców, którzy swoją hojnością, dobrym sercem i troską o dzieci wsparli nasze inicjatywy. Dzięki przekazanym na nasze konto środkom finansowym udało się nam zrealizować trzy projekty.   

I- W bibliotece szkolnej stworzyliśmy ,,Kącik czytelniczy”, który wyposażyliśmy w 4 worki sako, 3 pufy sako, 3 stoliki oraz wykładzinę dywanową. Okna zostały udekorowane kolorowymi naklejkami, natomiast na ścianie pojawił się cytat. Dzieciom kącik podoba się ogromnie i z wielką chęcią odwiedzają bibliotekę.   

biblioteka1  

    biblioteka2

biblioteka3

II- Drugi projekt zrealizowany to ,,Kącik terapeutyczny” , który powstał w gabinecie pani psycholog oraz pani pedagog.  Tu pojawiło się 5 worków sako, 2 kolorowe poduszki, wykładzina dywanowa, stolik, gra planszowa o emocjach, a ścianę zdobią drzewa wraz z przyjemnym cytatem motywacyjnym. Kolorowy kącik tworzy miłą atmosferę i  zachęca dzieci do rozmów.

pedagog1

pedagog1

pedagog3


III-  Trzeci projekt powstał w sali nr 20- ,,Kącik relaksacyjny”. Jest to sala od języka polskiego, w której oprócz naszego wkładu finansowego ogromną rolę odegrał wkład finansowy Rodziców dzieci, którzy najczęściej korzystaj z tej klasy i się nią opiekują.  RR sfinansowała zakup  wykładziny dywanowej, 1 worka i  3 puf sako oraz 3 podnóżków, natomiast Rodzice kl.V di sfinansowali zakup 1 worka i  14 puf sako.  

sala20a

sala20b

sala20c

NASZYM DARCZYŃCOM GORĄCO DZIĘKUJEMY. WASZE WSPARCIE JEST DLA NAS NIEOCENIONE!


2.  Rada Rodziców przedstawiła Dyrekcji, Radzie Pedagogicznej oraz Samorządowi Uczniowskiemu swoje pomysły na zaaranżowanie przestrzeni szkolnej. Marzymy o kolorowych korytarzach i salach lekcyjnych, w których będzie milej i przyjemniej. Chcielibyśmy aby nasza szkoła była ,,kolorowa”, a przestrzeń sprzyjała integracji, rozmowom, nauce, pogłębianiu wiedzy oraz pobudzała ciekawość. Mamy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości wspólnie zrealizujemy chociaż część naszych pomysłów.

3.  Pamiętając prośby Samorządu Uczniowskiego z ubiegłych lat Rada Rodziców wystąpiła z wnioskiem o wprowadzenie w naszej szkole przywileju ,,Szczęśliwego numerka”. Otrzymaliśmy pozytywną odpowiedź i w najbliższym czasie ,,Szczęśliwy numerek” zagości u nas na stałe. Zasady korzystania z przywileju będą uregulowane Regulaminem ,,Szczęśliwego numerka”. Naszym dzieciom życzymy samych szczęśliwych liczb!

Aby akcja mogła ruszyć sfinansowaliśmy zakup folii potrzebnej do zalaminowania numerków.

4.  Sfinansowaliśmy zakup aranżacji muzycznej, która była wykorzystana w "Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej Konin 2017”

5.  W grudniu odbędą się warsztaty świąteczne ,,Wianki świąteczne”. Rada Rodziców kupiła potrzebne do przeprowadzenia zajęć materiały tj.: bombki, spray, sztuczny śnieg, taśmy, kleje, wstążki i bibułę. Wykonane wianki zostaną przekazane na SZKOLNY KIERMASZ ŚWIĄTECZNY, który odbędzie się 19 grudnia w godz. od 8.00 do 15.30. Już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy! Będzie można nabyć dekoracje i ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie przez nasze dzieci.

kiermasz

 


Copyright ©2016 Rada Rodziców przy SP nr 15 w Koninie, All Rights Reserved.